Pani Dagmar z Bratislavy (21.12.2011)

dara.jpg

Možno je celkom fajn, spomenúť teda naozaj skutočnú skúsenosť s Indonalom. Áno, pomáha. Pred cca 5 rokmi mi dosť dobre zahnal HPV aj v takej dosť nepríjemnej forme, ktorou keby som konkrétne spomenula, ostalo by niekomu zle, lebo bradavice na intímnych miestach sa spájajú žiaľ hneď s promiskuitou a napadlo by každého nevzdelaného a nerozhladeného, že to môžu len neporiadni ľudia dostať.

Aj moja citológia – ja hovorím, že vďaka Indonalu bola už na jednotku, čo je viac ako výborne, ibaže dnes som akosi zase na tom zle.

Je úžasné, že v dnešnej dobe vôbec existujú pomocné tobolky pre ženské záležitosti, ale na druhej strane sa desím tých ženských problémov, keď aj preliečená žena klesne zase na zlý výsledok.

Ja som presvedčená, že obsah tohto lieku má určitý dobrý vplyv na tie ženské tkanivá. Možno nedokáže všetko dokonale navždy ochrániť, ale nepoznám nič lepšie. A nepoznám ani nikoho, kto by mi niečo lepšie radil. Teda keby sa človek prekopával množstvom pomocí a ponúk na tie ženské ochorenia, sotva si myslím, že by sa dopátral k prostriedku lepšiemu a praktickejšiemu.

Nie je moc dobré, že ho lekári zatracujú, namyslím si, že je to len reklama a pekné prospektíky, ako to hovoria. Dnes už tak veľa mladým ženám hrozia príšerné veci, ešte predtým, ako riadne zistia, čo je to vlastne sex a chlap, a až sa môžu pomaly začať chrániť, napríklad aj takými tobolkami Indonal, aby nedošlo k tým zlým diagnózam.

Neviem teda, či ozaj každá druhá žena má vlastnú skúsenosť s HPV alebo zhoršenou citológiou, ale som zhrozená, od akých ľudí počujem, že idú na konizáciu.

Ja viem, že nešťastie a choroby nechodia po horách, ale je mi fakt proti srsti, aby si mladé dievčatá už išli dať riešiť krčok maternice, len preto, lebo rakovina si nevyberá.

A vtedy sme fakt radi a rady, že existuje napríklad taký Indonal. Veď aj ja som sa zase len k nemu vrátila, keď už uplynuli roky, teda asi cca 5, fakt sa mi to nechce úplne presne dátumovo dohľadávať, totiž ma to aj trošička deprimuje, naštudovávať nejaké lekárske správy s vyhrotenými lekárskymi anamnézami, čo vlastne sa už odohralo a odliečilo, ale určite by som celú presnú genézu našla.

Už prešlo pár rôčkov, citológia sa robí stále, a ja ďakujem, že existuje INDONAL.